"Czary mary świat jest stary"

projekt Fundacji Sztuku Przygody i Przyjemności ARTS

O projekcie

Projekt "Czary mary świat jest stary" jest realizowany głównie po to, aby stare opowieści z regionu myślenickiego nie zostały zapomniane. Wiemy, że przed laty zaobserwowano tutaj różne tajemnicze zdarzenia, zjawiska, postaci, które zapoczątkowały opowiadane z pokolenia na pokolenie mroczne, surrealistyczne historie.

Najciekawsze z zebranych opowieści opracujemy i utrwalimy w formie tekstowej. Opowieści te zostaną zamieszczone na stronie projektu "Czary mary...". Na podstawie jednej, wybranej powstanie scenariusz, a następnie film niemy, wzorowany na pierwszych w historii kina filmach grozy. Podczas realizacji projektu dowiemy się również na czym polega edukacja międzykulturowa. Nasz film będzie tak nagrany, by nasze koleżanki i koledzy z Unii Europejskiej mogli poznać i zrozumieć opowiadaną przez nas fabułę.

Poprzez kontakty nawiązane w Europie - rozpowszechnimy te tajemnicze, a może nawet mrożące krew w żyłach myślenickie opowieści. W promocji projektu wezmą udział współpracujący z nami Stowarzyszenie MuQKo z Berlina, artyści niezrzeszeni z regionu Toskanii.

Będziemy spotykać się na "mrocznych" sesjach fotograficznych, a następnie nagrywając filmy podczas sesji filmowych i warsztatów międzykulturowych.

Poszukujemy tajemniczych historii i legend pochodzących z rejonów Myślenic i Kalwarii. Zapraszamy wszystkich, którzy znają takie opowieści - spotkajmy się, opowiedzcie je nam! Kontakt: malgorzatatrzupek@arts-fun.pl lub nasz profil na facebooku "Fundacja ARTS".

Aktualnie

Historie

Udostępniliśmy fragmenty zasłyszanych opowieści, wszystkie zebrane historie w całości udostępnimy na stronie w lipcu, prosimy o cierpliwość.

Media

"Wesele Utopców" -zwiastun filmu na podstawie historii "Topielcowe wesele"

Galerie z sesji zdjęciowych i planu filmu "Wesele utopców"

Charakteryzacja

Sceny zza kamery

"Kamera, akcja!"Kontakt

Koordynator Projektu Małgorzata Trzupek

malgorzatatrzupek@arts-fun.pl


lub nasz profil na facebooku

"Fundacja ARTS"


strona www fundacji

"www.arts-fun.pl"


logo PTTK odział dobczyce logo Dom Grecki logo MiastoInfo.pl logo Sedno logo Teatr w Stodole logo Gmina Raciechowice logo Gmina Dobczyce logo Młodzież w Działaniu